Novým šéfem ostravské Vagonky se stal Martin Kurtinec

04.02.2015 10:07

– Ostravskou společnost Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation nově povede Ing. Michal Kurtinec, Ph.D. Ten už dva roky úspěšně řídí další společnost skupiny, šumperskou Pars nova. Ve skupině působí na různých pozicích od roku 2006.

Michal Kurtinec vystudoval elektrotechnickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, tamtéž absolvoval i postgraduální studium. Po ukončení akademické dráhy v říjnu roku 2006 nastoupil do společnosti Škoda Transportation na pozici sourcingového manažera. O dva roky později se ujal řízení technického úseku dceřiné společnosti MOVO a záhy se stal i jejím jednatelem. V dubnu 2011 byl jmenován do funkce generálního ředitele společnosti MOVO.

Od června 2012 působí jako místopředseda představenstva společnosti Pars nova a v listopadu téhož roku se stal jejím generálním ředitelem. V prosinci 2014 se stal v pořadí už devátým akcionářem společnosti Škoda Transportation. Na postu generálního ředitele Škoda Vagonka vystřídal Jiřího Urbance.

„Michal Kurtinec je zkušeným manažerem skupiny Škoda Transportation. Během devíti let vystřídal několik klíčových pracovních pozic napříč celou skupinou. V každé z nich získal řadu cenných zkušeností a prokázal nejen své řídící schopnosti, ale také strategické myšlení. Osobně si myslím, že prolínání managementu jednotlivých firem ve skupině vede k mnohem efektivnější komunikaci a všechna rozhodnutí jsou pak dělána s větší znalostí potřeb celé skupiny Škoda Transportation,“ říká Tomáš Ignačák, generální ředitel společnosti Škoda Transportation.

„Škoda Vagonka je jednou z klíčových společností skupiny Škoda Transportation. Letos ji čeká velmi náročný rok, bude vyrábět soupravy pro německou Deutsche Bahn, nebo dálkové vlaky pro České dráhy. Většina projektů obnáší větší zapojení společností celé skupiny. V tom vidím svou velkou výhodu, protože jsem měl možnost pracovat nejen v Pars nova, ale i v mateřské Škoda Transportation. Díky tomu si myslím, že umím dobře využít synergické efekty, které skupina nabízí,“ říká Michal Kurtinec, generální ředitel společnosti Škoda Vagonka.

Do skupiny Škoda Transportation patří kromě společnosti Škoda Vagonka také Škoda Electric, Pars Nova nebo výrobce výkonové elektroniky Poll. V zahraničí je to v Maďarsku firma Ganz-Škoda, v ruském Novosibirsku výrobce motorů Sibelektroprivod nebo německá Škoda Transportation Deutschland. Skupina zaměstnává zhruba 5 tisíc lidí, z toho zhruba 700 inženýrů a vývojářů. Do výzkumu a vývoje nových produktů každoročně investuje okolo jedné miliardy korun. Společnost také dlouhodobě spolupracuje s vysokými školami a studentům nabízí různé trainee a stipendijní programy.

Zdroj: Doprava