Oživování dopravy

11.05.2020 16:26

Vlaky a příměstské autobusy ve Středočeském kraji a Praze se mají už od pondělí k jízdním řádům, které platily před vyhlášením nouzového stavu. Návrat k normálu bude nakonec rychlejší, než ještě Praha minulý týden plánovala. K navýšení provozu dnes došlo také v Brně, od příštího týdne se k němu chystají v Karlovarském kraji.

O návratu do plného provozu informoval Středočeský kraj v tiskové zprávě. „Chceme Středočechům umožnit, aby se mohli bez problémů dostat do zaměstnání, případně do školy,“ zdůrazňuje hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011). Od tohoto týdne se proto zavádí postupně spoje na obsluhu dopravy žáků, od 18. května bude doprava obnovena kompletně v plném rozsahu. „Reagujeme tak na novou situaci ve výuce na školách. Termín obnovení dopravy v plném rozsahu je v souladu s předpokládaným ukončením nouzového stavu,“ vysvětlila Pokorná Jermanová.

Praha minulý týden oznámila, že postupně chce na příměstských linkách obnovit provoz do konce května. Podle mluvčího pražského organizátora veřejné dopravy Ropid Filipa Drápala ale není problém vrátit se k plnému provozu už příští pondělí. „Čekáme jen na oficiální potvrzení z kraje,“ dodal Drápal.

V kraji by se měla obnovit například i městská hromadná doprava v Mladé Boleslavi, město zatím počítá s termínem 14. května.

Postupné změny čekají i obyvatele Karlovarského kraje. Od pátku se vrací plnohodnotný provoz vlaků s výjimkou přeshraničních spojů do Německa. Uvedly to České dráhy na twitteru. Na stránkách kraje informace chybí.

K posílení provoz došlo dnes i v brněnské hromadné dopravě. Dopravní podnik města Brna (DPMB) dnes posílil linky 8, 10, 12, 31 a 33, zkrátil interval mezi spoji na lince E56 z 30 na 15 minut. Na lince 4 budou nasazovány kapacitnější vozy a vrací služba seniorbus.

Zdroj: Doprava