PKP Cargo se zatím s CTL Logistics spojovat nebude

22.12.2014 10:39

– Polský nákladní železniční přepravce PKP Cargo ukončil jednání o převzetí domácího konkurenta CTL Logistics bez dohody. PKP zahájila s CTL jednání o podmínkách možné transakce v září, dnes ale informovala, že ke spojení nedojde. Už v září česká média uváděla, že o polského přepravce CTL má zájem česká skupina Energetický a průmyslový holding (EPH).

CTL provozuje nákladní přepravu na silnici a železnici, zejména v Polsku, kde je na trhu železniční nákladní přepravy pátá největší s podílem asi pěti procent. Loni přepravila 12,6 milionu tun zboží a její výnosy dosáhly 727 milionů zlotých (4,8 miliardy Kč). Zaměstnává přes 1800 lidí, disponuje 189 lokomotivami a téměř 5000 vagony a největší podíl na jejích aktivitách má přeprava uhlí.

Podle zdroje deníku E15 by se CTL Logistics spojila s dceřinou společností českého holdingu EP Cargo. „EPH sleduje zajímavé příležitosti na okolních trzích, na druhé straně nekomentuje spekulace o svých akvizičních záměrech," řekl v září deníku mluvčí EPH Daniel Častvaj.

PKP Cargo je druhým největším železničním přepravcem nákladu v Evropě, loni firma přepravila 114 milionů tun nákladu. Oddělila se od polské státní železniční společnosti PKP, která v ní teď vlastní třetinový podíl.

Zdroj. čtk