Plán oprav nádraží

18.10.2016 16:48

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahájí opravy 80 nádraží, do konce roku má na ně vyčleněno 166 milionů korun. Celkem 1575 nádraží a dalších budov převzala SŽDC od Českých drah letos 1. července. Do budoucna Správa železnic plánuje opravit 200 nádraží za více než osm miliard korun.

 

Současná první vlna se týká drobných oprav, pro které není třeba stavební povolení. „Jedná se především o opravy akutního charakteru, jejich realizace bude prvním příkladem dlouhodobé vize SŽDC uvést osobní nádraží do dobrého technického, provozního i estetického stavu,“ uvedl předseda správní rady SŽDC Vladimír Novotný.

 

Zpravidla půjde o výměnu oken a dveří, opravy přístřešků, střešních krytin a fasád. Upravovat se budou i prostory pro cestující, například interiéry čekáren, nádražních hal či sociálních zařízení.

 

Ve druhé fázi chce nový správce nádraží provést větší stavební úpravy například na nádražích v Břeclavi, Kuřimi, Hradci Králové, Turnově, Lipníku nad Bečvou, Přerově a Sokolově. Jde o nádraží, jejichž opravu chystaly už České dráhy, SŽDC tak převzala dokumentaci k projektům i s platným stavebním povolením. Pro tyto práce, které se uskuteční v příštím roce, vyčlenila správa železnic 198 milionů korun.

Zdroj. čtk