Po koridoru u M. Lázní už jezdí vlaky

17.08.2019 19:26

Správa železniční dopravní cesty dnes otevřela provozu úsek trati u Mariánských Lázní, který 28. července poškodilo vykolejení nákladního vlaku. Jako první spoj úsekem projel Západní expres (563) mířící z Chebu do Prahy. Do Plané u Mariánských Lázní dojel se zpožděním čtyři minuty. Jeho protějšek Ex 554 jel s půlhodinovým mankem. Prvními regionální vlaky budou spoje 7381/7388 Cheb – Planá u M.Lázní/Planá u M.Lázní – Mariánské Lázně

„Trať je opravená a prošla potřebnými zkouškami. Po dobu konsolidace železničního svršku bude v tomto úseku snížena rychlost na 20 kilometrů za hodinu,“ uvedla už ve středu mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová. Před nehodou byla v místě rychlost omezená na 30 km/h, strojvedoucí vykolejeného vlaku jel 86 km/h.

Správci železnic zprovoznili trať právě včas, aby nepřišli zkrátka milovníci piva. V sobotu se totiž na trať vydá mimořádný pivní vlak Karlovarský Chodovar expres. Mimořádný expres dopraví z Karlových Varů všechny příznivce piva na každoroční slavnosti v rodinném pivovaru Chodovar v Chodové Plané.

„Zvláštní zpáteční jízdenka pro Karlovarský Chodovar expres platí také jako vstupenka na slavnosti a do areálu pivovaru. Expres je výjimečný také tím, že už na jeho palubě je možné ochutnat čepovaný zlatavý mok,“ doplnil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Zdroj: Doprava