Počet prodaných vectronů se blíží tisícovce

25.10.2019 10:54

Švýcarská železniční nákladní společnost BLS Cargo objednala od společnosti Siemens Mobility dalších 25 lokomotiv Vectron MS. Lokomotivy budou jezdit v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Nizozemsku a Belgii, oznámil výrobce v tiskové zprávě.

Dodávka lokomotiv bude probíhat v několika fázích od konce roku 2020 do roku 2025. Díky této objednávce se současná flotila vectronů provozovaná společností BLS Cargo rozšíří na 40 vozidel. Prvních 15 lokomotiv objednalo BLS Cargo v roce 2015.

„S novými lokomotivami se nám otevírá belgický trh a zároveň můžeme naši produkci ještě lépe a těsněji propojit s belgickou dceřinou společností Crossrail,“ uvedl generální ředitel BLS Cargo Dirk Stahl.

Lokomotivy objednané společností BLS Cargo disponují maximálním výkonem 6,4 MW, dosahují maximální provozní rychlosti 160 km/h a jsou vybaveny potřebnými národními vlakovými zabezpečovači i jednotným evropským zabezpečovačem ETCS.

Siemens už prodal více než 950 vectronů celkem 47 zákazníkům. Lokomotivy jsou certifikovány pro provoz v Rakousku, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Finsku, Německu, Maďarsku, Itálii, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Slovinsku, Švédsku, Švýcarsku a Turecku.

Zdroj: Doprava