Policie obvinila muže v případu jarní srážky vlaků nedaleko Žalhostic

15.10.2015 10:08

– Policie obvinila osmapadesátiletého muže z obecného ohrožení z nedbalosti v souvislosti s březnovou srážkou vlaků v Žalhosticích na Litoměřicku.

            Informovala o tom litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová. Při střetu proti jedoucích vlaků na trati Ústí nad Labem – Lysá nad Labem nedaleko Žalhostic se lehce zranil jeden člověk a vznikla škoda několik milionů korun. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

            Dva nákladní vlaky se čelně srazily na konci března letošního roku. Správa železniční dopravní cesty musela vyměnit na 200 pražců, vyvráceny byly dva sloupy a poničeno 200 metrů trakčního vedení a koleje. Náklady na opravu odhadli správci železnice na zhruba 1,5 milionu korun.

            Drážní inspekce už po nehodě uvedla, že za ní s největší pravděpodobností stojí lidská chyba. V době nehody platila na trati výluka, soupravy jezdily jen po jedné koleji. Vlak s prázdnými plošinovými vozy, který jel ve směru od Ústí nad Labem, měl podle inspekce zůstat stát ve Velkých Žernosekách a počkat na vlak s uhlím, který jel v opačném směru. Projel však kolem návěsti zakazující jízdu a vjel na trať směr Litoměřice. Strojvedoucí druhého vlaku okamžitě zastavil. Před možným zraněním se zachránil skokem z lokomotivy.

Zdroj:  Litoměřický deník