Prazdroj zrekonstruuje vlečku do Velkých Popovic

25.03.2018 16:45

- Plzeňský Prazdroj zrekonstruuje za jeden až dva miliony korun železniční vlečku vedoucí ze Strančic do pivovaru ve Velkých Popovicích. Od příštího května chce do pivovaru vozit historickou soupravou návštěvníky. V tiskové zprávě to dnes uvedl vlastník pivovaru Plzeňský Prazdroj. Pravidelné víkendové spoje z Prahy budou vypravovat České dráhy.

"Vlakové spojení do pivovaru fungovalo řadu let. Nyní jsme se rozhodli iniciovat jeho oživení a vůbec poprvé v historii vlečku využít pro osobní přepravu," uvedl manažer pro turismus a historické dědictví Plzeňského Prazdroje Rudolf Šlehofer.

České dráhy plánují vypravovat vlaky každou sobotu, vždy půjde o jeden pár vlaků sestavených z lokomotivy a dvou historických vozů, uvedl obchodní ředitel ČD Jiří Ješeta. Spojení budou obě společnosti provozovat bez veřejných dotací na své komerční riziko.

Vlečka do pivovaru vznikla na začátku 20. století. V minulosti sloužila především pro dovoz surovin. Květnové zahájení provozu bude záviset na tom, zda se podaří historickou vlečku zrekonstruovat včas.

 

Zdroj: čtk