Pražští revizoři budou nahrávat kontroly

11.08.2014 05:00

Revizoři pražského dopravní podniku začnou v průběhu srpna při kontrolách jízdních dokladů pořizovat audio záznamy. Opatření zvýší bezpečnost cestujících, ale i kontrolorů. Dopravní podnik věří v pokles počtu stížností na práci revizorů. „Bohužel se stávají případy, kdy vznikne konflikt a těžko se pak dokládá, na které straně je pravda,“ uvedl ředitel podniku Jaroslav Ďuriš. Známé jsou i případy, které skončily napadením, ať už revizora nebo cestujícího. „Dokumentace celého průběhu přepravní kontroly bude ochranou obou stran,“ doplnil.

Podobný systém podle něj používá dopravní podnik v Českých Budějovicích, kde Ďuriš dříve působil. Počet stížnost tam prý po zavedení systému klesl o 90 procent. O podmínkách používání nahrávacích zařízení jedná podnik s Úřadem pro ochranu osobních údajů.

Pražský dopravní podnik zaměstnává 150 revizorů, kterým v loňském roce na mzdách zaplatil přes 40 milionů korun. V roce 2013 přistihli kontroloři téměř 253 tisíc černých pasažérů. Podnik dle výroční zprávy na pokutách vydělal přes 136 milionů korun. Zhruba od poloviny načerno cestujících lidí se ale pokuty zatím vymoci nepodařilo.

Na otázku, kolik lidé celkově podniku na pokutách dluží, nebyl podnik schopen odpovědět. „Vymáhání nezaplacených pohledávek je totiž průběžný proces, který byl v různých etapách činnosti podniku realizován různými způsoby, kdy se nejprve vymáhaly pohledávky vlastními silami, poté cestou advokátního zastoupení a v poslední době formou odprodeje pohledávek,“ uvedla mluvčí Aneta Řehková. Starší pohledávky navíc po uplynutý určité lhůty propadají. „Jednoznačnou odpověď proto nelze poskytnout,“ doplnila.

Zdroj: čtk

 

Více na: https://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/prazsti-revizori-budou-nahravat-kontroly-kvuli-bezpecnosti-1108547#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Více na: https://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/prazsti-revizori-budou-nahravat-kontroly-kvuli-bezpecnosti-1108547#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink