První dvě lokomotivy TRAXX pro ČD Cargo zamířily na okruh

17.04.2020 10:15

Společnost ČD Cargo přesunula na železniční zkušební okruh ve Velimi první dvě lokomotivy Bombardier TRAXX MS3. Ve Výzkumném ústavu železničním je čeká závěrečná fáze schvalování. Největší tuzemský nákladní železniční dopravce je chce ještě do konce dubna zařadit do provozu.

Přesun dvou lokomotiv oznámilo ČD Cargo na svém facebookovém profilu. První lokomotiva tohoto typu pro ČD Cargo se objevila v Česku loni na konci roku, zatím ale nemá schválení.

Pro železniční fanoušky znamená přesun do Velimi možnost si lokomotivu podél trati zkušebního okruhu vyfotit, nové lokomotivy se na kolejích dosud příliš neobjevovaly.

Podle šéfa ČD Cargo Ivana Bednárika počítá dopravce s tím, že do konce dubna už lokomotivy pojedou v běžném provozu s nákladem.

ČD Cargo je prvním zákazníkem v Česku, který si pořídil lokomotivy řady MS3. Od Bombardieru si jich objednal celkem deset. Ve flotile má dopravce vícesystémové lokomotivy Siemens Vectron, se kterými proniká do zahraničních přeprav, s lokomotivami TRAXX rovněž počítá také pro mezinárodní dopravu.

Lokomotivy budou moci jezdit v tuzemsku a ve všech okolních státech a Maďarsku, přičemž tento soubor zemí lze podle carga ještě rozšířit o Slovinsko a Chorvatsko. Součástí výbavy je evropský zabezpečovač ETCS, kamerový systém nebo komunikační systém GSM-R.

Zdroj: čtk