RegioJet chystá nové velké depo na okraji Prahy

23.01.2020 16:22

Společnost RegioJet udělala velký krok pro své plány vybudovat vlastní velké depo. V Praze – Dolních Měcholupech koupila zhruba šest hektarů pozemků včetně kolejiště v areálu někdejšího kovošrotu.

Nákup pozemků vyplývá z katastru nemovitostí, kde je RegioJet uveden jako majitel bez jakéhokoliv omezení vlastnického práva. Potvrdil ho i majitel firmy Radim Jančura. „Chceme tam vybudovat velké depo, nejen pro nás, ale i jiné dopravce,“ vysvětlil. Firma je na další informace o projektu zatím skoupá a nechce uvádět další detaily ani časový harmonogram výstavby.

V nedávné zprávě o jmenování bývalého šéfa Českých drah Miroslava Kupce na post technického ředitele RegioJetu firma uvedla, že jedním z jeho hlavních úkolů bude výstavba depa. „RegioJet má v plánu také výstavbu vlastního nového depa a další rozšiřování své technické a údržbové základny,“ uvedla firma.

Firma zatím nechce ke svým plánům s depem uvádět další podrobnosti. Součástí pozemků je i kolejové napojení na koridorovou trať z Prahy do Českých Budějovic, která v Praze prochází rozšířením na čtyřkolejný provoz.

Zdroj: Doprava