RegioJet chystá obří nákup lokomotiv

13.09.2019 11:18
Regionální expanze
 
Český dopravce je prvním zákazníkem, který si nový model lokomotivy objednal.
Cena jednoho stroje se pohybuje okolo sta milionů korun, ale přesnou výši kontraktu podnik neuvedl.
Dopravce, který spadá pod společnost Student Agency podnikatele Radima Jančury, si od nákupu slibuje zvýšení efektivity a snížení provozních nákladů. „Nové lokomotivy umožní další expanzi služeb v celém regionu střední Evropy,“ doplnil další důvod provozní ředitel RegioJetu Jiří Schmidt.
Stroje budou zařazeny do provozu v příštím roce. „Budou jezdit jak na vnitrostátních spojích RegioJetu včetně nově připravované trasy Brno–Ostrava–Bohumín, tak na mezinárodních trasách Praha–Ostravsko– Košice nebo Praha–Brno– Bratislava/Vídeň,“ vysvětlil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.
RegioJet nyní používá i starší generaci lokomotiv Bombardier TRAXX MS2e. Mimo nich má ve fl otile pronajaté lokomotivy Siemens Vectron a také třicet let staré lokomotivy Škoda.
 
Miliardová investice
 
RegioJet kromě nákupu lokomotiv plánuje v nejbližších dvou až třech letech také významnou modernizaci vagonů. „Máme připravené další nákupy a rekonstrukce vozů v hodnotě přesahující miliardu korun,“ sdělil Ondrůj. Dopravce chce především zvýšit počet míst pro cestující. „Momentálně běží dodávky šestnácti nových vozů Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách,“ doplnil Ondrůj.
 
Zdroj:  Doprava