RegioJet hlásí téměř 20 tisíc prodaných jízdenek do Chorvatska

28.04.2021 09:46

Společnost RegioJet prodává podle svých slov denně kolem 400 jízdenek na vlakové spojení z Prahy do Rijeky a Splitu. Podle dopravce jsou už některé termíny vyprodány. Provoz má začít 28. května. Nově začne prodávat jízdenky i na vnitrostátní spojení po Chorvatsku.

Podle dnešní tiskové zprávy dopravce je aktuálně prodáno téměř 20 tisíc jízdenek. „S blížícím se létem a s tím, jak Chorvatsko stanovilo jasné podmínky pro příjezd, kdy dovolenkářům bude stačit jenom antigenní test, prodej jízdenek ve druhé polovině dubna výrazně zrychlil,“ říká Ivana Sachsová, ředitelka vlakové a autobusové dopravy RegioJet.

RegioJet zahájil prodej jízdenek do Chorvatska v únoru. Po loňské premiéře spojení do Rijeky letos rozšířil spojení i do Splitu, bude navíc jezdit déle, už od konce května.

Rozšíří se také nabídka návazných spojů autobusy ze Splitu. Kromě měst na chorvatském pobřeží půjde i o spojení do Černé Hory nebo Bosny a Hercegoviny. Ve spolupráci s chorvatskými železnicemi HŽ PP nabídne RegioJet ve vozech se sedačkami také vnitrostátní jízdenky na chorvatském území v úsecích Záhřeb – Split a Záhřeb – Rijeka.

Velmi si vážíme spolupráce s chorvatskými drahami HŽ – staly se pro nás partnerem, se kterým plánujeme rozvíjet úzkou spolupráci,“ dodává Ivana Sachsová, ředitelka RegioJet.

Zdroj: Doprava