RegioJet koupil od Deutsche Bahn další velkoprostorové vozy

18.11.2020 17:32

Společnost RegioJet přivezla do Česka dalších jedenáct osobních vozů od Deutsche Bahn. Velkoprostorové vozy nasadí na své dálkové vlaky včetně linky R8 mezi Brnem a Bohumínem.

Deutsche Bahn se v poslední době stala hlavní zásobárnou použitých vagónů pro RegioJet, za poslední rok v Německu nakoupil RegioJet přes třicet vozů. Teď konkrétně přivezl vozy Bpmz294.7 a Bpmz294.3 s kapacitou 75-80 cestujících.

„Vozy projdou základní úpravou interiéru, proběhne instalace wifi a interiérových prvků, které standardně RegioJet má ve svých vlacích. Budou polepeny do korporátní žluté barvy, ale jinak se jedná o vozy, které je možné v krátké době nasadit do provozu na našich dálkových vlacích,“ řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Využity budou hlavně pro třídu Low-cost.

S nově pořízenými vozy přesáhl dopravce hranici více než 200 provozních vozů pro dálkové vlaky. „Za posledních dvanáct měsíců rozšířil RegioJet svůj vozový park vozů dálkové dopravy o více než čtvrtinu,“ dodal Ondrůj.

V létě například dovezl od DB devatenáct podobných vozů. Ve flotile se objevily i vozy pro přepravu jízdních kol. Od Deutsche Bahn má dopravce i lehátkové vozy.

Zdroj: Doprava