RegioJet odhalil jízdní řád pro noční vlak do Nizozemska a Belgie

16.04.2021 09:58

Společnost RegioJet zveřejnila první detaily o chystaných nočních vlacích mezi Prahou a Nizozemskem a Belgií, které připravuje se společností European Sleeper.

Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře (ÚPDI) zveřejnil na svých stránkách povinné oznámení o plánovaném komerčním spoji. Jeho součástí je i návrh jízdního řádu včetně 1376 kilometrů dlouhé trasy.

Na rozdíl od první zprávy o novém projektu se ukazuje, že trasa bude ještě delší proti původnímu plánu. V Belgii bude z Bruselu vlak pokračovat ještě do Brug a do města Ostende na pobřeží Severního moře.

Z Prahy má vlak odjíždět v sedm večer, v Berlíně je před půlnocí, pak zastavuje ještě v Hannoveru. V hlavním nizozemském městě bude po šesté hodině, vlak pokračuje i přes amsterdamské letiště Schiphol, Haag a Rotterdam do Belgie, kde obslouží například stanice v Anverpách, Bruselu nebo Gentu. V cílové stanici bude v 9:56.

Zpět o hodinu delší doba jízdy

Zpět vlak odjíždí v 18 hodin, jede o hodinu déle. Podle jízdního řádu pojede mezi Amsterdamem a Berlínem zhruba o hodinu pomaleji. Důvodem je zřejmě snaha přijet do Berlína až kolem šesté ráno, ne dříve.

Zdroj: Doprava