RegioJet se vrací na trasu Bratislava -Žilina

18.11.2019 20:25

RegioJet definitivně potvrdil svůj návrat na hlavní slovenskou trasu mezi Bratislavou a Žilinou.  Nový pár vlaků mezi oběma městy od 15. prosince současně umožní nově i přímé spojení mezi Českem a například Trnavou či Piešťany.  Jízdenky jsou již v prodeji.

RegioJet prodlouží jeden pár vlaků, který dosud končí v Bratislavě, před nasazením dvoupodlažních vozů na linku z Bratislavy do Komárna zaskakoval ještě i na této trase. Jeden pár vlakových spojů bude kolem šesté hodiny ranní vyjíždět ze Žiliny ve směru Bratislava, Brno, Praha a v odpoledních a večerních hodinách pak pojede v opačném směru.

Vznikne tak přímé spojení například mezi Prahou či Brnem do Piešťan, Trnavy či Trenčianské Teplé. „Vznikne ideální vlakové spojení například pro cesty studentů za studiem do Brna, Prahy, Trnavy či Bratislavy; stejně jako nabídka pohodlného spojení pro lázeňské hosty do Piešťan či Trenčianských Teplic,“ uvedl mluvčí firmy Aleš Ondrůj. Mezi Prahou a Žilinou budou nově jezdit 4 spoje RegioJet denně. Spojení přes Bratislavu je delší i dražší: jízdenky z Prahy do Žiliny začínají u RegioJetu na 314 korunách přes Ostravu ve třídě Standard, přes Bratislavu stojí 414 Kč. Doba jízdy přes Bratislavu bude 6 hodin a 5 minut, přes Ostravu vlaky jezdí 4:47 minuty.

RegioJet už mezi Bratislavou a Žilinou jezdil dříve v rámci linky Bratislava – Košice. Tu ale na počátku roku 2017 opustil. Tehdy vinil vládou zavedené jízdné zdarma pro cestující a konkurenci státního dopravce ZSSK.

Po dlouhé době jde i o nové přímé spojení Brna se Žilinou vlakem. Doba jízdy bude nepatrně delší než u přímých autobusů: 3 hodiny a 37 minut.

RegioJet podle svého dnešního vyjádření přepravil letos za prvních devět měsíců 4,6 milionu cestujících, o desetinu více než před rokem. Firma současně potvrdila, že příští rok chce nově zamířit na Ukrajinu a do Maďarska.

Zdroj: Doprava