RegioJet začal nabízet v Maďarsku vnitrostátní spojení

26.08.2020 19:22

Společnost RegioJet necelý měsíc po vstupu na mezinárodní spojení mezi Prahou a Budapeští začala nabízet i jízdenky na vnitrostátní dopravu po Maďarsku. Od září navíc výrazně rozšíří svoji spolupráci s rakouským soukromým dopravcem Westbahn.

Cestující si tak mohou nově koupit jízdenky pro trasu mezi mezi městy Budapešť, Mosonmagyarovar, Györ a Hegyeshalom. RegioJet se rozhodl státnímu dopravci MÁV – Start konkurovat cenou: jízdenka z Györu do Budapešti vyjde v přepočtu na 135 korun, u maďarského dopravce nejlevnější základní cena na 186 korun.

RegioJet nově lépe propojí cestující z Maďarska i s dalšími rakouskými městy. S rakouským dopravcem Westbahn se dohodl na spolupráci u vlaků z Vídně směrem na západ. Nově tak nabízí spojení z Budapešti až do Salcburku s přestupem na vídeňském nádraží Meidling. Na přestup je poměrně dlouhá doba: 1 hodina a 35 minut. S Westbahnem RegioJet spolupracuje od svého vstupu na rakouský trh. Mezi novinkami v rezervačním systému je nově i možnost koupit si jízdenku na vlak z Ostravy do Budapešti s přestupem v Brně.

RegioJet začal do Budapešti jezdit na konci července, jde pro něj letos už o třetí novou zemi, co zavedl železniční spojení z Česka. Na konci června začal jezdit ještě se sezónním vlakem do chorvatské Rijeky přes Slovinsko. Už od nového jízdního řádu chce ještě spustit spojení do Polska až na ukrajinskou hranici.

Zdroj: Doprava