RegioJet začne jezdit s vlaky z Prahy až do Budapešti

09.08.2019 17:37

Společnost RegioJet plánuje od příštího června prodloužit své vlaky z Prahy do Vídně až do Budapešti. Vlaky budou jezdit ve spolupráci s Continental Railway Solution a WESTbahn. Plán dnes potvrdila firma v tiskové zprávě, v týdnu na ně už upozornil maďarský server Regionalbahn.hu.

RegioJet už zažádal o kapacitu dopravní cesty mezi Vídní a Budapeští. Zatím chce jezdit dvakrát denně. Dosud z Prahy do Budapešti jezdí přímými autobusy, stejně tak z Vídně do Budapešti. Od června chce jezdit až do Budapešti se dvěma páry vlaků denně.

RegioJet chce vstoupit na relaci, kde dosud panují značně vysoké ceny: nejlevnější jízdenky za jízdu dlouhou 2 hodiny a 42 minut vychází na 19 eur.

Partnery pro technické zajištění provozu vlaků RegioJet budou dopravci Continental Railway Solution v Maďarsku a WESTbahn v Rakousku. Znamená to, že jejich strojvedoucí budou vlaky RegioJet řídit na maďarském, respektive rakouském území a na palubě bude přítomen také maďarský resp. rakouský vlakvedoucí, kteří budou mít na jejich území na starosti výpravu vlaku a další dopravní povinnosti vyžadované národní legislativou.

Naší politikou je nabízet nejlepší služby za nejvýhodnější ceny pro cestující na železnici. Například na trati Praha – Vídeň jsme dokázali, že je možné přinést mnohem vyšší kvalitu služeb ve vlacích za mnohem nižší ceny ve srovnání s tradičními provozovateli vlaků. Dá se říci, že nabídneme kvalitu a komfort vlaku za autobusové ceny. Chceme tak cestování vlakem také na této trase zvýhodnit nejširším skupinám cestujících,“ říká Ivana Kašická, generální ředitelka vlaků a autobusů RegioJet.

Zdroj: Doprava