RegioJetu chybí na Slovensku vlaky

07.01.2020 15:46

Společnost RegioJet musí kvůli nedostatku vlaků nahradit část spojů na trati mezi Bratislavou a Komárnem dočasně autobusy. Firma nedávno ze slovenského provozu přivezla několik motorových jednotek řady 628 pro tratě v Ústeckém kraji, odmítá ale, že by tento přesun s omezením na Slovensku souvisel.

Podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje se náhradní autobusová doprava týká několika spojů v úseku Komárno – Dunajská Streda. „Bohužel máme aktuálně dvě soupravy mimo provoz z důvodu vážného poškození při nezaviněných nehodách. Naposledy krátce před Vánoci došlo k dalšímu střetu s kamiónem na přejezdu,“ řekl Ondrůj.

Další soupravy podle něj měly plánovanou revizní údržbu. U jedné soupravy probíhá oprava převodovky, u druhé dvojkolí. „Abychom neomezili kapacitu spojů v nejvytíženějším úseku Dunajská Streda – Bratislava zkracováním souprav, přistoupili jsme po dobu zhruba dvou týdnů k zavedení náhradní autobusové dopravy u několika spojů v méně vytíženém úseku Komárno – Dunajská Streda,“ dodal. Omezení se týká provozu v pracovní dny.

RegioJet v závěru loňského roku převedl část jednotek řady 628 ze slovenského provozu do Ústeckého kraje. Podle Ondrůje omezení na Slovensku s přesunem do Ústeckého kraje nesouvisí. „S předisponováním části 628 do Ústí se počítalo po nasazení poschoďových souprav s ohledem na to, že jeden poschoďový vůz má kapacitu přibližně jako jedna 628 a na Slovensku máme mít těchto vozů aktuálně v provozu 8-9,“ vysvětlil Ondrůj.

Zdroj: Doprava