Rychleji do Uničova za 3,7 miliardy korun

02.03.2019 17:51

Správa železniční dopravní cesty vypsala dlouho očekávaný tendr na jednu z největších zakázek posledních let. Za 3,66 miliardy korun hledá firmu, která zmodernizuje a elektrizuje trať z Olomouce do Uničova. Vlaky zde mají od roku 2021 jezdit rychlostí až 160 kilometrů za hodinu. I přes chystané přepínání napájecích soustav bude trať pod stejnosměrným proudem.

Zahájení prací čekáme letos v červnu, ukončení v prosinci 2021,“ řekla mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová. Zakázku zveřejnila SŽDC na svém profilu zadavatele. Uzávěrka pro podání nabídek je 28. března, odhadovaná cena je 3,66 miliardy korun.

Dosud je na trati maximální rychlost 90 kilometrů v hodině. SŽDC plánuje v budoucnu zelektrizovat a modernizovat i další úsek trati z Uničova do Šumperka. Trať projde kompletní modernizací včetně úpravy zastávek a stanic, budování nových nástupišť, přístřešků, stovek metrů modrého zábradlí či nového informačního systému. V úseku s rychlostí až 160 km/h se počítá s kompletní náhradou všech mostních ocelových konstrukcí s prvkovým upevněním kolejnic (mostnice) za mosty s průběžným kolejovým ložem.

Zdroj:  Doprava