Škoda Transportation dodá do Německa vlaky za 10 miliard korun

06.02.2015 09:00

 – Plzeňská společnost Škoda Transportation dodá do Německa 38 jednopodlažních elektrických jednotek. Celková hodnota kontraktu přesáhne deset miliard korun. Vozidla typu „RegioPanter“ budou jezdit na příměstských tratích bavorského města Norimberk.

„Jedná se o naprosto klíčovou zakázku, která potvrzuje, že naše výrobky jsou kvalitní a konkurenceschopné. Vyplácí se nám dlouholeté vysoké investice do vědy a výzkumu, díky kterým můžeme konkurovat největším globálním výrobcům kolejových vozidel. V neposlední řadě tato desetimiliardová zakázka znamená správnost naší strategie orientovat se na západní trhy,“ říká Tomáš Krsek, předseda představenstva společnosti Škoda Transportation a dodává: „Není to dobrá zpráva jen pro Škodovku, ale pro celý český průmysl. Tento kontrakt dává signál, že české výrobky mohou uspět i na nejnáročnějších trzích světa.“

Škoda Transportation zvítězila v tendru na dodávku vozidel pro britského operátora National Express v konkurenci několika nejvýznamnějších světových hráčů jako například Bombardier, Alstom, CAF nebo Stadler. National Express je jeden z největších soukromých operátorů v oblasti železniční a autobusové dopravy na světě. Tento týden byla společnost National Express vyhlášena zadavatelem, bavorskou železniční společností BEG (Bayerische Eisenbahngese­llschaft), vítězem zakázky na zajištění příměstské dopravy (S-Bahn) pro období 2018 – 2030 v bavorském Norimberku. Škodovka zajistí výrobu 38 moderních vozidel, která na sklonku roku 2018 nahradí na příměstských tratích soupravy Bombardier Talent 2, provozované dnes Deutsche Bahn.

„V roce 2013 se nám podařilo uzavřít kontrakt s Deutsche Bahn na šest vlakových souprav včetně lokomotiv pro trať Norimberk – Ingolstadt – Mnichov. I díky této zakázce můžeme dnes oznámit, že další české vlaky budou jezdit na tratích Bavorska, nejsilnějšího německého spolkového státu. V tendru S-Bahn Nürnberg jsme nabídli vysoce kvalitní vozidlo typu RegioPanter, které nabízí konkurenceschopný mix v podobě nízkých nákladů na provoz, nízké spotřeby energie a férové ceny,“ doplňuje viceprezident pro obchod společnosti Škoda Transportation Zdeněk Majer.

Škoda Transportation se v posledních letech významně orientuje na západní trhy. V nejbližších měsících by měl být například vyhlášen vítěz tendru na dodávku dvoupodlažních regionálních jednotek v Severním Porýní-Vestfálsku. Do tohoto tendru se Škodovka kvalifikovala v konsorciu s francouzskou společností Alstom.

Zdroj: Doprava