Skupina AWT získala další certifikát na přepravu zemědělských a potravinářských výrobků

14.04.2015 08:59

 – Společnost AWT Rail HU Zrt., která je členem skupiny AWT, získala jako první železniční dopravce v Maďarsku certifikát GMP+ FSA B4 na bezpečnou přepravu zemědělských a potravinářských výrobků. Od roku 2014 vlastní tento certifikát i společnost Advanced World Transport a.s., která certifikát obdržela jako první železniční nákladní dopravce v České republice.

Certifikát GMP+ FSA B4 osvědčuje dosažení odpovídající úrovně nakládání s těmito komoditami či krmivy, a to především s ohledem na zajištění bezpečnosti při vstupu tohoto zboží do dalších fází potravinového řetězce. Externí audit provedla společnost United Registrar of Systems 9. dubna 2015 v sídle firmy v Budapešti a navazoval na interní audit, který byl realizován ve společnosti AWT Rail HU v březnu tohoto roku. Obdobně jako ve společnosti Advanced World Transport proběhla certifikace v AWT Rail HU v rekordně krátké době.

„Odvětví potravinářského průmyslu a zemědělství pro nás skýtá řadu zajímavých příležitostí. Pokud máme zůstat konkurenceschopní v sektoru železniční dopravy, je nanejvýš vhodné, abychom byli vždy o krok napřed před ostatními. Udělení certifikátu GMP+ FSA B4 i pro společnost AWT Rail HU je jasným důkazem toho, že umíme přepravovat produkty potravinářského průmyslu spolehlivě a bezpečně,“ uvedl obchodní ředitel skupiny AWT Edin Sose.

Rozšíření certifikace pro další společnosti skupiny AWT je součástí dlouhodobé strategie zaměřovat se na nové druhy přeprav. Potenciál dopravy z této oblasti se již prokázal v minulosti, neboť v současnosti realizované přepravy zemědělských a potravinářských výrobků AWT uskutečňuje právě z Maďarska a sousedního Rumunska. Certifikát samozřejmě není jen konkurenční výhodou AWT oproti ostatním, ale je i výsledkem externího auditu provedeného auditorskou společností United Registrar of Systems. Jsem rád, že další společnost skupiny AWT opět obstála v dalším auditu nezávislého hodnotitele,“ doplnil Edin Sose.

Certifikát GMP+ FSA B4 pro AWT Rail HU tak nově spadá, vedle například certifikátu ISO 9001 či ISO 14001, do množiny průběžně recertifikovaných osvědčení, jež drží jednotlivé společnosti v rámci skupiny AWT.

Zdroj: Doprava