Správa železnic opravuje lokálku mezi Zadní Třebaní a Lochovicemi

19.11.2020 14:38

Správa železnic se na podzim pustila do velké opravy lokálky mezi Zadní Třebaní a Lochovicemi (č. 172) na Berounsku. Práce začaly v říjnu a potrvají do konce listopadu, celkové náklady činí 75 milionů korun. Dopravu zajišťují místo vlaků autobusy.

Za uvedenou sumu se na části trati vymění kolejový rošt a celkem 7600 pražců, na 11 kilometrech bude nově bezstyková kolej a v délce 15 kilometrů se trať podbije. Opravou projde také sedm přejezdů, jeden most a tři propustky. Zastávky Radouš a Neumětely dostanou nová nástupiště s hranou 550 milimetrů nad kolejnicí.

„Trať prochází komplexní opravou, kterou mimo jiné ocení i cestující, bezstyková kolej zajistí klidnější a pohodlnější jízdu vlaku,“ uvedl ředitel Oblastního ředitelství Praha Správy železnic Vladimír Filip. Úpravou projde i okolí tratě, zejména jejích zářezů a náspů včetně odvodňovacích příkopů. „Opravami takového rozsahu posouváme tratě místního charakteru z pohledu bezpečnosti a pohodlí cestujících na vyšší úroveň,“ doplnil Filip.

Ve středních Čechách probíhá od začátku listopadu rovněž oprava tratě Rataje nad Sázavou – Mirošovice u Rataj nad Sázavou. Ta skončí 10. prosince.

Zdroj: Doprava