Správa železnic zmodernizuje stanici Holešov na Zlínsku

02.01.2021 11:45
Celková rekonstrukce stanice Holešov je cílem projektu, na jehož realizaci vypsala Správa železnic výběrové řízení. V rámci stavebních prací se v této stanici na Zlínsku mimo jiné vybudují dvě nová bezbariérová nástupiště. Stavba naváže na dopravní terminál Holešov dokončený v roce 2018. Realizace projektu proběhne v příštím roce, odhadovaná výše investice je 354,7 milionů Kč.

V železniční stanici se zrekonstruuje kolejiště a nástupiště. První nástupiště bude vnější, druhé poloostrovní jednostranné. Obě nástupiště budou mít nástupní hranu 550 mm nad temenem kolejnice a budou přístupná bezbariérově z centrálního přechodu. Ten bude navazovat na průchod výpravní budovou a bude zabezpečen návěstidly a výstražným systémem pro cestující.

 

Celá stanice dostane nový orientační a informační systém, nástupiště budou rozdělena do sektorů. Na nástupištích a z obou stran centrálního přechodu budou umístěny hlasové majáčky pro nevidomé. Menšími stavebními úpravami projde výpravní budova, téměř výhradně ale budou zaměřené na služební prostory. Bude například nutné upravit místnosti pro uložení nových technologií.

zdroj: sž