Stanici Malá Skála a okolí čekají úpravy za tři čtvrtě miliardy

21.12.2020 11:07

Stanice Malá Skála na trati z Liberce do Pardubic projde v příštích letech kompletní rekonstrukcí, úpravy čeká i úsek z Turnova. Na rozdíl od původních plánů se nebudou ve stanici budovat podchody k nástupištím.

Plán na investici s odhadovanými náklady 732 milionů korun schválila už centrální komise ministerstva dopravy, Správa železnic nyní chystá soutěž na projektovou přípravu stavby, se stavbou počítá v roce 2023.

Plán zahrnuje komplexní rekonstrukci stanice. Ve stanice bude zřízeno jedno vnější a jedno poloostrovní nástupiště přístupné pomocí centrálního přechodu. „Ve stanici budou dvě dopravní koleje a jedna kusá manipulační kolej,“ upřesnila mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

U dopravních kolejí se zřídí nová nástupiště výšky 550 mm. Jednostranné poloostrovní nástupiště u předjízdné koleje bude přístupné přes zabezpečený centrální přechod s výstražným zařízením pro přechod kolejí. „Tento přechod se bude nacházet v prostoru výpravní budovy. Vznikne tak řešení splňující veškeré požadavky technických specifikací interoperability, které zároveň zajistí komfortní a bezpečný přístup pro cestující,“ dodala Friebová.

Vybudování přechodu je velkým vítězstvím pro obec. Správa železnic ve stanici původně navrhovala podchody, které se obci nelíbily. „Jsem rád, že to tak dopadlo, s touto verzí nemáme problém,“ řekl starosta Michal Rezler.

Zdroj: Doprava