Střešovické muzeum MHD je po půl roce oprav znovu otevřené

18.07.2014 15:46

- Ve Střešovicích je po více než půl roku oprav opět otevřené muzeum MHD. Nabízí i nový unikátní exponát. Staré tramvaje, autobusy a dokonce i trolejbusy doplnila souprava motorového a vlečného vozu, která prezentuje vzhled tramvají v období druhé světové války. Toto období dosud v muzeu MHD nebylo zastoupeno žádným exponátem. Na první pohled se od ostatních vozů liší tím, že má v rámci protiletecké ochrany obyvatelstva modrou barvou zatemněná okna a na sobě německo-české orientace.

Muzeum MHD láká návštěvníky více než čtyřmi desítkami historických vozidel a mnoha dalšími exponáty, mezi něž patří modely, fotografie, historické dokumenty, jízdenky či plánky.

Během loňské 21. sezóny navštívilo muzeum MHD více než 20 tisíc návštěvníků, zajímajících se o historii městské hromadné dopravy.Za posledních šest měsíců prošla hala Muzea MHD rozsáhlou opravou s cílem zvýšit požární odolnost dřevěných konstrukcí krovů pocházejících z roku 1909. V plánu je protipožárním nástřikem ošetřit i třetí a čtvrtou halu vozovny, a to pravděpodobně během příštího roku.

„Jsme velmi rádi, že můžeme muzeum MHD konečně zpřístupnit návštěvníkům,“ těší vedoucího jednotky Historická vozidla Milana Pokorného. 

„Budovy ze začátku 20. století dnes splňují přísná protipožární kritéria, aniž by ztratily cokoliv na svém původním autentickém vzhledu. Kromě konstrukcí krovů jsme celou budovu vymalovali i zevnitř. Návštěvníci se tedy mohou těšit na muzeum v nové podobě,“ dodává Pokorný.

Zdroj: Deník.cz