Švédský řetězec supermarketů obnovil speciální vlak

13.04.2020 12:14

Po několikatýdenním výpadku obnovil největší švédský maloobchodní řetězec ICA zásobování potravinami z Evropy vlakem. Logistický řetězec se zastavil v březnu poté, co automobilka Volvo zastavila výrobu ve svých závodech Švédsku a Belgii.

Jde o přepravu, kterou organizují logistické společnosti Green Cargo a Scanlog. Přes šest let šlo o zavedený řetězec: vlaky ze Švédska do Belgie vezly automobilové díly do závodu Volva v Gentu, zpět pak byly naložené potravinami. Zastavení výroby v automobilkách ale přineslo i zastavení provozu speciálního vlaku.

Scanlog v tiskové zprávě uvedl, že vlak byl od tohoto týdne obnoven, ve směru ze Švédska pojede ale prázdný. Devatenáctivozové soupravy, které pojedou dvakrát týdně, podle Scanlogu ušetří jízdy 80 kamionů týdně a mají zamezit možnému nedostatku dovážených potravin ve Švédsku.

„Švédsko je závislé na zásobování z jiných evropských zemí. Pokles objemu dopravy znamená i to, že čím dál více trajektových spojení je zrušeno a cesta po silnici je čím dál složitější. Proto jsme rádi, že se nám podařilo dosáhnout dohody ohledně pokračování tohoto vlaku,“ uvedl Mattias Ljungberg, šéf společnosti Scanlog.

Zdroj: Doprava