SŽ dokončila opravu písecké nádražní budovy

25.10.2023 12:14

V Písku se dnes slavnostně završila kompletní oprava nádražní budovy, která začala v březnu 2021. „Celému objektu se vrátila jeho historická podoba, současně ale nabízí moderní zázemí pro cestující i dopravní zaměstnance,“ oznámila Správa železnic. Město Písek nyní naváže s úpravami přednádražního prostoru a provede rekonstrukci dopravního terminálu.

Práce zahrnovaly úpravu a zateplení fasády a její doplnění o ozdobné prvky. Vyměnila se okna a dveře, budova získala novou střechu z alpské krytiny. Místo jednopodlažního přístavku vzniklo parkovací stání, chodník a zatravněná plocha.

V přízemí, které slouží především k zajištění provozu a služeb pro cestující, došlo ke změně dispozic včetně přesunu veřejných toalet. V nové odbavovací hale vznikly nové pokladny pro dva dopravce (ČD a Arriva) a zázemí pro zaměstnance. Obnovou prošla i dopravní kancelář. Cestující mají k dispozici nový informační systém.

V prvním patře se zrekonstruovaly bytové jednotky, podkroví budovy je podle SŽ stavebně připraveno pro budoucí komerční využití.

Zhotovitelem stavby byla společnost Edikt, na výsledné podobě budovy se podílela Architektonická kancelář Pavel Černohouz a firma APREA. Celkové investiční náklady dosáhly téměř 66 milionů korun.

Zdroj: Doprava