SŽ vybrala projektanta elektrizace tratě z Ostravy do Frýdku-Místku

22.05.2024 15:15

Správa železnic (SŽ) pokročila v přípravě vylepšení a elektrizace tratě mezi Ostravou Kunčicemi a Frýdkem-Místkem, když vybrala projektanta. Zakázku získala společnost Sudop Brno s cenou 238 milionů korun. Předpokládaná cena byla 244 milionů. Zahájení stavby je naplánováno na rok 2026, hotovo má být o tři roky později.

Sudop Brno zpracuje projektovou dokumentaci pro povolení a provádění stavby, která zahrnuje kompletní přestavbu čtrnáctikilometrového úseku včetně přidání druhé koleje mezi Vratimovem a Frýdkem-Místkem. Modernizace se týká i stanic Vratimov, Paskov, Lískovec u Frýdku a Frýdek-Místek, které budou upraveny pro obsluhu nákladních vlaků o délce až 740 metrů.

Součástí rekonstrukce bude elektrizace střídavou napájecí soustavou, která se v této části republiky dosud nepoužívá, postupně se ale má rozšířit na celou železniční síť.

„Zásadní zlepšení se projeví v příměstské dopravě, kde zvýšení traťové rychlosti na 120 km/h umožní zkrátit čas jízdy mezi Ostravou Kunčicemi a Frýdkem-Místkem na polovinu. Větší bezpečnost potom zajistí výstavba dvou mimoúrovňových křížení, která nahradí stávající železniční přejezdy ve Vratimově a Frýdku-Místku,“ doplnila SŽ.

Zdroj: sž