Trať do Berouna přes Rudnou zmodernizuje AŽD Praha

08.11.2014 09:42

– Trať mezi Prahou a Berounem přes Rudnou zrekonstruuje za téměř 641 milionů korun konsorcium firem vedené společností AŽD Praha. Informoval o tom mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakub Ptačinský. Jednokolejná trať má sloužit pro odklon železniční dopravy z koridorové trati vedoucí z pražského Smíchova přes Dobřichovice a Beroun dále na Plzeň a do Německa.

V současnosti ale trasa vedoucí náročným terénem nedokáže pojmout dostatečné množství spojů. Kvůli dlouhému úseku mezi stanicemi Smíchov a Řeporyje mohou trasu do hodiny projet jen čtyři vlaky, uvedla v oznámení o zakázce SŽDC. Po vybudování výhybny v Hlubočepích, kde by se měly projíždějící vlaky míjet a dalších technických úpravách by měla kapacita trati vzrůst na šest vlaků za hodinu. To umožní výhledově snížit interval příměstské dopravy na 20 minut a rovněž vést po uvedené trati potřebné množství odklonových spojů.

Začít se stavbou by se mělo podle správy železnic ještě v listopadu a práce by měly zabrat deset měsíců. Výrazně modernizované by mělo být řízení trati, která by nově měla být řízena dálkově z dispečerského stanoviště v Berouně. Zvýšit by se měla rovněž maximální rychlost, kterou budou vlaky projíždět, a to až na 80 kilometrů v hodině v úseku z Rudné do Řeporyjí.

V současnosti trať dostavěnou na konci 19 století využívají pouze osobní vlaky na příměstské lince S6. Kromě AŽD se na její modernizaci budou podílet rovněž společnosti Viamont DSP a Elektrizace železnic Praha.

Zdroj: čtk