Trilex ukázal první Siemens Desiro po modernizaci

18.09.2020 17:46

Společnost Die Länderbahn (DLB) představila první z 26 jednotek Siemens Desiro, s kterými jezdí v česko-německo-polském pohraničí pod značkou Trilex, po rozsáhlé modernizaci. S jednotkami se budou cestující potkávat nejméně do roku 2031.

Jednotky prošly velkou změnou v interiéru, mají i nový lak zvenčí. Cestující se dočkali nového polstrování sedaček, současně došlo k výměně podlahy. Na oknech jsou instalovány speciální fólie, které mají v horkých měsících zamezit přehřívání. V jednotkách jsou USB dobíječky (nikoliv zásuvky na 230V), novinkou je palubní wifi. Mezi změnami upoutá i velká nástěnná mapa celé sítě Trilex, která pokrývá celou stěnu toalety. Součástí změn bude i vnější a vnitřní informační systém.

Výměnou prošlo také osvětlení, nově je interiér osvícen LED technologií. Úpravou prošla i klimatizace. Při modernizaci dostanou jednotky i novou barevnou podobu: zmizí z nich zcela zelená barva, místo ní bude více oranžové barvy.

Všechny jednotky s novým interiérem budou do dvou let

Modernizace proběhne během příštích dvou let, týká se i osmi motorových jednotek Stadler RegioShuttle. Aktuálně v síti Trilex jezdí 22 jednotek Desiro, později přijdou ještě další čtyři z jiných provozů, které nahradí Stadlery. Modernizace probíhá v saském Neumarku. Celkové náklady jsou čtyři miliony eur.

Úpravy jsou podmínkou nového kontraktu pro provozní soubor Ostsachsennetz II. Ten zahrnuje vlaky ze saských Drážďan směrem na východ k české a polské hranici a také provoz vlaků z Liberce do Varnsdorfu či Drážďan. Nová smlouva začne platit od příštího jízdního řádu až do roku 2031.

Zdroj: Doprava