Unipetrol Doprava modernizuje lokomotivy

03.08.2017 15:37

– Největší česká petrochemická skupina Unipetrol pokračuje v plánovaných investicích. Její dceřiná společnost Unipetrol Doprava, která se zabývá železniční dopravou a přepravou chemických produktů, podepsala se společností Siemens kontrakt na nákup tří modulárních vícesystémových lokomotiv Vectron MS. První z lokomotiv dodá český Siemens v prosinci letošního roku, další dvě na jaře roku 2018. Nákup nových elektrických lokomotiv je součástí postupné obnovy vozového parku společnosti Unipetrol Doprava.

            Skupina Unipetrol pokračuje v investicích do rozvoje výrobních, obchodních a výzkumně-vzdělávacích aktivit České republice.

v České Dle přijatého plánu strategického investičního rozvoje hodlá Unipetrol v letech 2017 a 2018 investovat přes 16 miliard Kč. Jednou z plánovaných investic je právě obnova přepravního železničního parku dceřiné společnosti Unipetrol Doprava, která je významným železničním dopravcem v České republice a se smluvními partnery zajišťuje přepravu i do sousedních států.

            „Modernizace strojového parku je jedním z předpokladů pro splnění našeho střednědobého plánu zvýšit objem přepravených produktů ze současných 3,1 milionů tun až na plánované čtyři miliony transportovaných tun v roce 2021,“ řekl Ladislav Hlína, jednatel společnost UNIPETROL DOPRAVA, s.r.o., a dodal: „Již také pracujeme na přípravě dalších investičních akcí.“

            Společnost Unipetrol Doprava je železničním dopravcem, který nabízí široké portfólio služeb v oblasti železničního trhu. Vedle transportu chemických produktů se společnost Unipetrol Doprava zaměřuje také na spedici, pronájem železničních vozů, na opravárenské a čisticí služby a na konzultační činnost.

Mezi zákazníky patří společnosti chemického holdingu PKN Orlen Group, dále mnoho dalších externích zákazníků, kterými jsou významné železniční zasilatelské společnosti, zahraniční dopravní společnosti a jiné chemické závody bez vazby na holding.

 

***

 

Profil společnosti Unipetrol

 

SKUPINA UNIPETROL PROVOZUJE: - 2 rafinérie s roční konverzní kapacitou 8,7 milionu tun ropy - 3 polyolefinové jednotky s roční kapacitou 595 tisíc tun - etylenovou jednotku s roční kapacitou 544 tisíc tun - více než 357 čerpacích stanic Benzina - širokou škálu dopravních služeb HLAVNÍ PRODUKTY SPOLEČNOST: - bezolovnaté benziny - motorové nafty - propan-butan - asfaltové výrobky (emulze, laky, suspenze, tmely aj) - ředěný silniční asfalt - mazací oleje - petrochemické produkty (monomery, aromáty, polyolefiny) - agrochemikálie (čpavek, čpavková voda) - vysoce vodivé saze - neralit - energetické produkty (popílek) - topné oleje

 

Zdroj:  Region- Severní Čechy