V Bavorsku je v provozu zatím jeden vlak od Škody

15.03.2021 09:02

V Bavorsku na takzvaném NIM Expressu je zatím nasazena jediná souprava ze šesti, které pro Deutsche Bahn Regio vyrobila tuzemská Škoda Transportation. Nový vlak jezdí od prosince na standardní trase Mnichov – Ingolstadt – Norimberk, předtím se testoval na trati do Treuchtlingenu. Deníku Zdopravy.cz to sdělila Jessica Olbrichová, mluvčí bavorského objednatele veřejné dopravy Bayerische Eisehnbahngesselschaft (BEG). Podle ní jsou strojvedoucí i cestující s novinkou spokojeni, s připomínkou přispěchali pouze cyklisté.

„Strojvedoucí jsou s novým vlakem velmi spokojeni, nový stroj jezdí velmi spolehlivě. Podobné je to s cestujícími, neregistrujeme negativní reakce,“ uvedla Olbrichová. Cyklisté, za které lobbuje Všeněmecký cyklistický klub (ADFC), podle ní oceňují bezbariérový nástup i vyšší kapacitu pro kola, vznesli ale připomínku vůči úzkému průchodu ode dveří k úložišti kol.

Škoda vyrobila pro Bavorsko celkem šest dvoupodlažních push-pull souprav s lokomotivou 109E3. Jsou konstruovány pro maximální rychlost 200 kilometrů za hodinu, budou ale provozovány rychlostí nejvýše 190 kilometrů za hodinu. V patrové soupravě je 676 míst k sezení, 37 míst pro kola a několik míst pro osoby se sníženou schopností pohybu.

Podle Olbrichové by mělo všech šest nových vlaků být uvedeno do provozu do konce letošního roku. Na dotazy, v jaké fázi je oficiální předávání souprav, Škoda neodpověděla.

Zdroj: Doprava