V Bělěhradské ulici se chystá oprava tramvajových kolejí

02.01.2015 12:28

V letošním roce by měla začít oprava Bělehradské ulice, kterou jezdí tramvaj z Vinohrad do Nuslí. Rekonstruován má být i navazující most přes Botič, který je v havarijním stavu. Současně s opravou tramvajové trati a přeložkami sítí a kabelů plánuje Technická správa komunikací také rekonstrukci kanalizace, silnice a chodníků, vyplývá z věstníku veřejných zakázek.

V plánu jsou také nové zastávky tramvají. „Chodník bude až ke kolejím a po kolejích budou jezdit auta. Vznikne také nová zastávka v protisměru u Billy,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Václav Vondráček (ODS).

Rekonstrukce povrchu Bělehradské ulice v asi dvousetmetrovém úseku mezi Rumunskou a Bruselskou by měla být podle veřejné zakázky hotová do srpna. „Účelem stavební činnosti je zlepšení dopravní infrastruktury a snížení hlukové zátěže v dané oblasti,“ píše se v dokumentu.

Odhadovaná cena je mezi 19 a 21 miliony korun. Zahrnovat bude kanalizaci, opravu komunikace, chodníků a vjezdů, přeložky kabelů, úpravy vegetace a nový městský mobiliář. Dopravní podnik rekonstrukci tramvajové trati připravuje, letos v květnu vypsal zakázku na inženýrské práce.

Zdroj: Metro