Vlakové nádraží v Rožnově budou opravovat

12.12.2017 13:39

– Opraveného vlakového nádraží se po dlouhých letech dočkají obyvatelé Rožnova. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) má celkovou rekonstrukci železniční stanice v plánu v roce 2019.

            Podle Rožnovanů už je na ni nejvyšší čas. „Nádraží je ostuda města. Čím dřív bude opravené, tím líp,“ uvedl Martin Pospíšil. Podle něj se na vzhledu nádraží mělo zapracovat dávno, hlavně kvůli turistům.

„Vysedají na zastávce, kde je špinavá smradlavá čekárna.

Budova je stará, dobitá a škaredá. A nemluvím o okolí nádraží,“ nebral si servítky Rožnovan. Že je situace neutěšená, uznává i starosta Rožnova Radim Holiš. „Každé vedení města se během posledních patnácti let snažilo dohodnout rekonstrukci nádražní budovy, nástupiště i vstupního prostoru s Českými drahami. To se dlouhodobě nedařilo,“ uznal starosta. Vlekl se zejména převod majetku Českých drah na SŽDC. Až po jeho dokončení se věci daly do pohybu. „Před třemi týdny jsme měli schůzku se zástupci projekční kanceláře, na níž jsme opravu budovy i nástupního prostoru probírali,“ uvedl v minulém týdnu Holiš.

            Rekonstrukce bude zásadní. „Její součástí bude oprava stávající výpravní budovy,“ potvrdila mluvčí SŽDC Kateřina Šubová. Nový bude vestibul, pokladny či sociální zařízení. Oprav se dočkají nástupiště, která budou nově bezbariérová. Jedno z nich zůstane zachované i pro příjezd parních vlaků. „Počítáme také se stavbou nových parkovacích míst,“ dodala Šubová. Náklady na rekonstrukci dosáhnou sta milionů korun.

Zdroj: denik.cz