Vlakové nádraží ve Dvoře Králové se promění

07.02.2017 20:42

- Dlouhá léta upozorňují občané Dvora Králové na nereprezentativní stav místního vlakového nádraží. Fasáda budovy je v zanedbaném stavu, výrazná vlna kritiky se ale stále častěji snáší také k pěšině, která sem přivádí zákazníky drah a která je prakticky jedinou přístupovou cestu pro pěší, pokud nechtějí absolvovat trasu po hlavní silnici bez chodníku. Trpělivost po vlně stížností došla i městu. Vstoupilo do jednání s vlastníkem, který nyní přislíbil nápravu.

 

"

 

A diskuze královédvorského starosty Jana Jarolíma se zástupci Správy železniční dopravní cesty přineslo konkrétní výsledky.

Budova nádraží projde v nejbližší době proměnou

 

„Naším cílem je tuto budovu celkově opravit, aby byla důstojnou branou do města. V loňském roce došlo ke kompletní výměně oken. Pracujeme také na dokumentaci, která povede k opravě fasády a osvětlení veřejně přístupných prostor. Tyto práce bychom rádi zrealizovali v letošním roce, kdy také chceme vyřešit nevyhovující stav přístupové komunikace pro pěší. A to i přesto, že celá neleží na našem pozemku. I k tomu máme připravenou dokumentaci," uvedl Pavel Horáček, vedoucí provozního oddělení Správy osobních nádraží Hradec Králové.

Zdroj: čtk