Vlaky Arrivy ve Zlínském kraji začínají modrat

10.04.2020 11:00

Společnost Arriva vlaky dnes zařadila do provozu první z deseti jednotek Alstom Coradia Lint, který prošel proměnou do korporátních barev nadnárodního dopravce. Během měsíce by měly jezdit už všechny vlaky v modré barvě.

Jde o první Lint v našich barvách. Postupně zmodrají i zbývající jednotky, v plánu máme pokračovat hned po Velikonocích, a to vždy dvěma Linty za týden,“ řekl mluvčí Arrivy Jan Holub. Arriva v kraji jezdí s celkem deseti jednotkami, které původně jezdily v Německu pro Transdev.

Jde o polep, nechybí na něm například i logo Zlínského kraje. Na počátku provozu Arriva čelila mimo jiné i kritice, že ve Zlínském kraji jezdí vlaky s nápisy Pardubického kraje. Šlo totiž o soupravy, které měly původně jezdit na trati Ústí nad Orlicí – Mlýnický Dvůr, kde dopravu převzala společnost Leo Express Tenders.

Jednotky Alstom Coradia Lint má firma pronajaté na celou dobu kontraktu od společnosti Leo Express. Ve Zlínském kraji ještě jezdí starší jednotky řady 845. I v jejich případě došlo ke změně: od středy už v kraji nejezdí žádná  v původní barvě po Deutsche Bahn, ale jen modernizované.  Na podzim letošního roku je mají vystřídat novější jednotky Stadler GTW. První si dopravce přivezl do Česka tento týden.

Zdroj: Doprava