Vlaky na Budějovice vyjíždějí dřív

20.10.2015 10:23

– Desítky cestujících postávajících ?v nádražních halách u informační tabule. Autobusy hromadící se před budovami vlakových nádraží. Tak nějak to bude v nadcházejících dnech vypadat na jihozápadě Čech. Kvůli rekonstrukci železnice začala v pondělí na trati České Budějovice – Plzeň výluka, která by měla trvat do 9. listopadu.

 

"

 

„Rekonstrukce se týká zhlaví ve Střelských Hošticích, údržby se dočkají také koleje a výhybky," přiblížil práce na trati Marek Illiaš ?z tiskového oddělení Správy železniční dopravní cesty. ?„V době konání výluky bude rovněž vyčištěno štěrkové lože dráhy, revize se dočká ?i trakční vedení," doplnil ?s tím, že po celou dobu trvání výluky bude ale zavedena náhradní autobusová doprava.

Už v pondělí tak cestující, jenž vyrazili v osm hodin ráno ?z Českých Budějovic do Plzně, museli po necelé hodině cesty přestupovat ve Strakonicích do připravených autobusů. ?V těch dále pokračovali do zastávky Horažďovice předměstí, odkud pokračovali do cílové zástavky v Plzni zase vlakem. Kvůli přestupům na vlaky jedoucí ve směru na Sušici, zastavují autobusy náhradní rychlíkové dopravy zcela výjimečně také ve stanici Horažďovice.

Velký pozor si ale musejí dávat především ti, co cestují ze západočeské metropole do Budějovic. Kvůli výluce budou totiž vlaky ve směru na České Budějovice odjíždět ze stanice Plzeň hlavní nádraží místo tři minuty po celé o dvacet pět minut dříve.

 

Výluka na tratiKvůli rekonstrukci a údržbě tratě musejí lidé cestující z Českých Budějovic do Plzně počítat s výlukou, a to konkrétně v úseku Strakonice – Horažďovice předměstí. Výluka je naplánovaná od 12. října, skončit by měla 9. listopadu v 15. 30 hodin. V důsledku výluky můžou nabrat vlaky zpoždění 15 až 20 minut. 

Zdroj:  denik.cz