VRAŤME OSOBNÍ VLAKY ZE ZLATÉ MORAVICE DO KOZÁROVCE

30.03.2021 10:03

Více než devadesát let od roku 1912 obsluhuje úsek cestujících z Kozárovce do Zlaté moravice, který je součástí linky 141 Leopoldov – Zlaté Moravce. Až nešťastný rok 2003 a politické rozhodnutí bylo pro mnoho slovenských tratí katastrofou. Nyní však můžete také přidat své jméno pod elektronickou petici vyzývající k obnovení osobní dopravy v tomto oddíle.

Autoři petice tvrdí, že i když od osudného roku 2003 uplynulo osmnáct let, obyvatelům Zlaté moravice a okolí stále chybí přímé vlakové spojení s Kozárcemi. Jedná se o důležitý dopravní uzel, kde zastavují i rychlé vlaky. Cestující z Kozárovce a okolí cestovali vlakem do okresního města za prací a školami. To jsou také argumenty pro obnovení osobní dopravy z Kozárovce do Zlaté moravice po téměř dvou desetiletích. Mladí aktivisté Samuel Bielik a Štefan Danko proto sepsali petici.

Masmédia se o tuto iniciativu již zajímají, kromě občanů. Podle aktivistů se situace oproti roku 2003 výrazně změnila, a proto vyzývá k obnovení přímého vlakového spojení "Hlavním důvodem bylo, že jsme zjistili, že roste zájem o obnovení provozu na této trati. Dalším důvodem bylo, že dálkové autobusové linky sem do Zlaté moravice už příliš necestodou. Je to proto, že soukromí dopravci nemají příliš zájem sjeli z dálnice R1 a jeli na Moravu," řekl v rozhovoru pro Radio Regina jeden z organizátorů petice Samuel Bielik a dodal: "Vlakové linky jsou zMoraviace naprosto nedostatečné."

Zdroj: Doprava