Z Prahy do Středočeského kraje vyjedou retro vlaky

25.05.2020 16:55

Po delší zimní přestávce tak vyjedou vlaky Českých drah pro turisty i cyklisty, o týden později pak zahájí svou VII. sezónu i výletní vlak Cyklohráček z Prahy do Slaného a Zlonic pro rodiny s dětmi. Své cestující si najdou také historické výletní vlaky dopravce KŽC Doprava. Kromě vlaků dojde také k zahájení provozu linky Cyklobusu mezi Dobřichovicemi a Kytínem, posíleny budou další příměstské autobusové linky v okolí Prahy.

Ve všech vlacích jízdenky PID

Všemi níže uvedenými turistickými vlaky obou dopravců, tedy Českých drah i KŽC, můžete cestovat v Praze a ve Středočeském kraji na jízdenky Pražské integrované dopravy. Ty často vyjdou výhodněji než jednorázová jízdenka dopravce. Jízdenky Pražské integrované dopravy lze zakoupit přes mobilní aplikaci PID Lítačka nebo u kterékoliv pokladny Českých drah v Praze a Středočeském kraji.

Rekreační vlaky

Bezdězský rychlík

Letos zbrusu nový turistický vlak zajišťuje přímé spojení hl. m. Prahy s oblastí Bezdězska a Valdštejnska. V provozu je každou sobotu, neděli a státní svátky od 23. května až do 1. listopadu 2020. Ve vlaku platí tarif PID a KŽC Doprava, s.r.o., neplatí zde tarif ČD. Jízdní doklady se prodávají též ve vlaku u vlakvedoucího bez přirážky.

Zajímavosti na trase: Škoda Auto Muzeum, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Zřícenina hradu Zvířetice, Státní hrad Bezděz

Cyklovlak Cyklo Brdy

Turistický vlak s historickou lokomotivou sveze všechny výletníky až do Jihočeského kraje každou sobotu, neděli i státní svátky od 23. května až do 1. listopadu. Ve vlaku platí tarif PID a ČD.

Zajímavosti na trase: Království železnic, Rozhledna Městská hora a medvědárium Beroun, Muzeum Českého krasu v Berouně, Koněpruské jeskyně, Muzeum Výtopna Zdice, Poutní areál Svatá Hora, Hornický areál Březové hory, Památník Vojna Lešetice, Státní zámek Březnice a synagoga v Březnici, Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem

Zdoj: Ropid