Z Prahy do Vídně

30.05.2017 12:33

Vlakový a autobusový dopravce RegioJet vstoupí s dálkovými vlaky na nový středoevropský trh – do Rakouska. To by se společně s Českou republikou a Slovenskem mělo v budoucnu stát další domovskou zemí, kde bude RegioJet dál své aktivity rozvíjet. Vlaky by měly jezdit od příštího roku na trase PrahaBrno – Vídeň čtyřikrát denně v každém směru.

 

RegioJet slibuje nabídnutí plného rozsahu svých služeb – zákazníky láká na bezplatnou dostupnost nápojů či internetového připojení.

 

Partnerem pro rozvoj dalších dopravních služeb na rakouské straně bude tamní dopravce GKB (Graz-Kö?acher Bahn und Busbetrieb GmbH) se sídlem v Grazu – zabývající se aktivitami jak v pravidelné osobní tak i nákladní železniční dopravě, stejně jako v oblasti autobusové dopravy.

 

Video: Podívejte se, jak funguje brusná souprava v akci

 

RegioJet je zároveň partnerem vídeňského letiště v oblasti přímé autobusové dopravy do a z České republiky a na Slovensko. Aktuálně denně provozuje přes deset pravidelných autobusových spojení mezi Prahou, Brnem a Vídní.

 

Vlaky RegioJet přepravily v roce 2016 v České republice celkem 3,72 miliónu cestujících. Společně s cestujícími na trasách na Slovensku to bylo celkem 7,42 milionů cestujících v roce 2016 v České republice a na Slovensku.

Zdroj: E15