Začíná dlouhá výluka na 4. koridoru

15.02.2020 11:31

Čtvrtý koridor čeká od dnešních 11:15 druhá dlouhá výluka kvůli výstavbě tratě mezi Sudoměřicemi a Voticemi. Až do 27. března bude zcela vyloučen vlakový provoz mezi Chotovinami a Olbramovicemi, kde budou pendlovat náhradní autobusy.

„Během výluky dojde ke zprovoznění části přeložky trati. Dále bude probíhat rozšíření zářezu v oblouku aby se zde dala položit druhá kolej. Během těžebních prací budou použité i chemikálie, které roztrhnou skalní masiv. Dále dojde k úpravě provizorního nástupiště ve stanici Heřmaničky a také k opravě trakce,“ uvedl mluvčí Správy železnic Marek Illiaš.

Cestující musejí kvůli výluce počítat s komplikacemi v podobě zpoždění, změnou řazení i jízdního řádu. Expresní vlaky linky Ex7 Praha – České Budějovice/Český Krumlov/Linec i rychlíky R17 budou v úseku Olbramovice – Chotoviny a zpět nahrazeny autobusy. Regionální vlaky budou nahrazeny autobusy v úseku Olbramovice – Tábor.

Směrem do jižních Čech a do Lince pojedou expresy v úseku Praha hl. n. (Praha-Holešovice) – Olbramovice dříve než podle pravidelného jízdního řádu. Expresy Ex 333, Ex 337 (pouze v sobotu a neděli), Ex 533, Ex 534 (pouze v sobotu a neděli), Ex 540 a Ex 542 nepojedou v úseku Praha hl. n. – Praha-Holešovice a opačně.

Oproti velké výluce na stejném místě loni tentokrát České dráhy nesáhly ke zrušení přímého lůžkového vozu Praha – Curych. „Lůžkový vůz s ohledem na poměrně velkou poptávku cestujících po spojení do švýcarských a rakouských Alp zajistíme,“ uvedl mluvčí ČD Petr Pošta.

Cestující jedoucí z Prahy na Curych budou dráhy směrovat na dřívější rychlík R727, který jede z Prahy o půlhodiny dříve než expres, na kterém obvykle lůžkový vůz jezdí. „Očekáváme totiž, že cestující, kteří tímto vlakem pojedou, budou mít více zavazadel a budou potřebovat více času na přestup do náhradních autobusů,“ doplnil Pošta. Pro tyto cestující bude mezi Olbramovicemi a Chotovinami vyhrazen speciální autobus, kterým pojede i stevard lůžkového vozu.

Zdroj: Doprava