Začne oprava výpravní budovy ve Veselí nad Lužnicí

20.03.2021 15:15
Kompletní rekonstrukce výpravní budovy ve stanici Veselí nad Lužnicí může začít. Správa železnic vybrala dodavatele stavebních prací. Přestavbu celého objektu, zahrnující změnu uspořádání interiéru, přesunutí kotelny do suterénu a vybudování toalet přístupných z haly a nových komerčních prostor, provede společnost AVERS. Maximální přípustná nabídková cena byla stanovena na 53,5 milionu korun. Vítěz tendru rekonstrukci zrealizuje za 42,8 milionu.

Přestavba výpravní budovy začne v červnu, dokončení prací je plánováno na květen příštího roku. Ve všech podlažích dojde ke změně dispozičního uspořádání. V prvním podlaží se vybudují nové toalety, které budou přístupné i z haly. Dále zde vzniknou nové komerční prostory a dojde ke zrušení a přesunutí kotelny do suterénu. Ve druhém podlaží se zrekonstruují kancelářské prostory pro potřeby zaměstnanců Správy železnic, třetí podlaží bude stavebně připraveno pro budoucí komerční využití. V celé budově se obnoví rozvody kanalizace, vody, topení, vzduchotechniky, klimatizace a elektroinstalace.

Kompletní výměnou projde střecha včetně krovu. V rámci rekonstrukce proběhne také oprava fasády z režného zdiva spolu s obnovením původní podoby poškozených štukatérských prvků. Dojde rovněž k výměně dveří a oken, pro zachování původního historického rázu výpravní budovy budou osazena dřevěná špaletová okna.

Zdroj: sž