Zdravotnický materiál z Číny dorazil do Česka poprvé po železnici

15.06.2020 16:37

Patnáct dní od odjezdu z Číny dorazil do Česka poprvé vlak s kontejnery naloženými protiepidemickými materiály a zdravotnickým vybavením. Celkem 46 kontejnerů dnes dorazilo do Pardubic.

Informovala o tom společnost ČD Cargo. Vlak vyrazil 30. května 2020 z města Xi’an v provincii Shaanxi. Vlaková souprava byla sestavena z železničních vozů držitelů AO Kedentransservis a PAO TransContainer. Přeprava byla organizována společnostmi ČD Cargo Logistics, AO Kedentransservis, PAO TransContainer, AO Economou Shipping a PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

Šlo o zakázku na základě objednávky českého ministerstva vnitra. V kontejnerech jsou jednorázové zdravotnické oděvy, roušky, rukavice a další zdravotnická výbava. Doručené zboží je určeno pro nemocnice v Praze a Pardubicích a k přerozdělení do dalších regionů.

V Česku přepravu zajistilo ČD Cargo. Vlak jel přes Kazaschstán, Rusko, Ukrajinu a Polsko po trase pravidelných přeprav zahájených loni. Aktuálně do České republiky směřují další dva ucelené kontejnerové vlaky se zdravotnickým materiálem. Jejich příjezd se očekává nejpozději do 30. června 2020.

Zdroj: Doprava