Žluté vlaky vytlačily žluté autobusy

10.05.2018 12:00

Společnost RegioJet skončí s provozem autobusů mezi Prahou a Košicemi, cestující na této trase bude vozit nově jen vlaky. Dosavadní linku na východ Slovenska zkrátí, konečná bude v Žilině.

RegioJet už zredukoval počty spojů do Košic dříve, když prodloužil své vlakové linky z Prahy na Ostravsko až na východ Slovenska. V minulosti jezdil až čtyřikrát denně každým směrem autobusy, od 10. června nepojede z Prahy do Košic jediný autobus. „Cestující z východního Slovenska dnes v naprosté většině případů využívají naše vlakové spojení, které provozujeme v každém směru 3x denně, kdy jsme se na trase Košice – Praha a zpět s až 3000 cestujícími denně stali největším dopravcem,“ vysvětlil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Firma přesvědčila zákazníky na cestu vlakem i cenou, autobusy vychází většinou na 375 – 610 korun korun, jízdenky na vlak u RegioJetu začínají na 274 korunách. Vlak je navíc rychlejší: jede 7 hodin a 55 minut, autobus 10 hodin a 40 minut. Nejrychlejší je na trase mezi Prahou a Košicemi pendolino s dobou jízdy 7 hodin a 17 minut.

Podle Ondrůje zůstane autobus na trase z Prahy do Žiliny ve stejné časy, jako dosud. Praze a Brnu tak zůstane přímé spojení s oblastí středního Slovenska. Podobně už RegioJet v minulosti zrušil spojení autobusy z Prahy do Ostravy, loni začal škrtat také v jízdních řádech autobusů mezi Prahou a Brnem.

Zdroj: Doprava