ZSSK přidává vlaky kolem Bratislavy

05.06.2018 13:59

Velké změny v jízdních řádech čekají od neděle cestující na Slovensku. Slovenský státní dopravce ZSSK navýší výrazně počty vlaků v okolí Bratislavy nebo přidá spoje v Žilinském kraji. Změní také některé tradiční názvy rychlíků.

Kompletní změny dnes představila ZSSK novinářům při prezentační jízdě. Nejvíce vlaků přibude na trase z Bratislavy do Trnavy a z Bratislavy do Sence. V úseku Bratislava-Nové Mesto – Trnava bude dohromady zavedených 27 nových vlaků, v úseku Senec – Bratislava-Nové Mesto – Bratislava-Petržalka bude zavedených celkem 29 nových vlaků. To současně umožní zavedení hodinového taktu na vnitroměstském úseku Bratislava-Vajnory/Bratislava-Rača přes Bratislava-Nové Mesto až do Bratislava-Petržalka).

Dohromady 56 nových vlaků vytvoří nový model železniční příměstské dopravy na území hlavního města a dojde k rovnocennému rozložení nabídky osobních vlaků mezi stanice Bratislava hl. st. a Bratislava-Nové Mesto,“ uvedla ZSSK v tiskové zprávě. Všechny vlaky budou zařazeny do integrovaného dopravního systému Bratislavského kraje.

Zdroj: Doprava